ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Η 21η σερί νίκη για τον Αίολο Αστακού επί του Ανατόλια με 83-62 (ΦΩΤΟ: Make art)

Webmaster | 9:57:00 π.μ. | 0 σχόλια

Μια ακόμα μέρα στην δουλειά για τους παίκτες του Αίολου Αστακού που αφού έσπασαν ολα τα ρεκόρ της κατηγορίας συνεχίζουν να τα διευρύνουν.
     Νίκη επί του Ανατόλια με 83-62 και 21-0 το ρεκόρ της ομάδας του Μιχάλη Κουταλιανού. Ο Αίολος είχε καθόλη την διάρκεια του αγώνα τον έλεγχο του ρυθμού.
      Απο την αρχή με καλή άμυνα και σοβαρότητα στην επίθεση πήρε μια διαφορά δεκαπέντε πόντων στην πρώτη περίοδο 28-13 και πήρε στα αποδυτήρια προηγούμενος με δέκαοκτώ 49-31......

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο. Πλουραλισμός στο επιθετικό κομμάτι και συγκέντρωση για σαράντα λεπτά και φυσιολογικά ήρθε το τελικό 83-62.
    Απο την ομάδα του Αίολου πρώτος σκόρερ ο Κιτσούλης με 21 ενώ απο 16 είχαν οι Παππάς και Μπρόζος. Απο το Ανατόλια ο Δοξάκης είχε 12 και ο Γαλανίδης 11.

Δεκάλεπτα:Α:28-13 Β:49-31 Γ:67-46 Δ:83-62

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 16(3), Καλισώρας, Μπεκατώρος, Παππάς 16(3), Κατσαρές 4, Θανόπουλος 4, Κακλαμάνος 3, Κιτσούλης 21(1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 8, Λυμπάρης 11, Μακρής.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 10, Δοξάκης 12(2), Τσιόπης 4, Γαλανίδης 11(3), Τριανταφυλλίδης, Θεοδωρίδης 10, Καραμανώλης 2, Βρεττάς 2, Σιώμος 5, Βεργίνης 6